Elhaida Dani: “Kisha njerëz kundër për pjesëmarrjen në ‘Kënga Magjike’!”

Elhaida Dani u vlerësua me çmimin e dytë natën finale të ‘Kënga Magjike 2017’. Kjo pjesëmarrje vjen pas konkurrimit të vjetshëm në Festivalin e RTSH, ku dhe Dani rrëmbeu vendin e parë. Duke qenë se dhe ‘Kënga Magjike’ e la jo pak të kënaqur këtë vit, këngëtarja i ka dedikuar një status produksionit dhe garës në përgjithësi.

“Të ngjitesha në atë skenë për mua ka qenë përgjithësi e madhe! Në fillim stafi dhe të afërmit e mi ishin të gjithë kundër kësaj pjesëmarrje në KM. Më thoja që po rrezikonin shumë…”, ka deklaruar Dani, ndërsa ka shpjeguar se ajo vetë ishte e sigurt për këtë konkurim, duke qenë se dëshironte që një këngë si ‘E Ngrirë’ ta këndonte në festival shqiptar.

“Kam marr nga ky festival më shumë se sa çmime. Kam marr dashurinë tuaj dhe skt ndihem akoma dhe më afër jush që më mbështesni prej vitesh!”, ka vijuar më tej Dani, teksa ka falenderuar çdo bashkëpunëtor dhe produksionin e festivalit. U përfol gjatë se Elhaida do e fitonte këtë edicion, e kështu do t’u bënte e para artiste që merrte vendin e parë në tre festivale të rëndësishme vendase. Por, këtë herë fati nuk ka qenë tërësisht në krahë të Danit, teksa ajo ka vlerësuar mirënjohjen e publikut.

View this post on Instagram

Të ngjitesha ne ate skene per mua ka qene nje pergjegjesi e madhe ! Ne fillim stafi dhe te afermit e mi ishin te gjithe kunder ksaj pjesmarrjeje ne KM. Me thonin qe po rrezikoja shume… Por une e dija qe kete kenge qe nje nate me kishte frymezuar te kompozoja doja ta kendoja ne nje skene te madhe Shqiptare ! Dhe nuk mund te jem me e lumtur se sa sot ! Kam marr nga ky festival me shume se sa cmime. Kam marr dashurine tuaj dhe sot ndihem akoma me afer jush qe me mbeshtesni prej vitesh ! Faleminderit @arditgjebrea per kete produksion te nje niveli shume te larte ! Faleminderit @aldonlipe qe personalizove performancen time deri ne detaje te akullta ! Faleminderit @darkodimitrov per orkestrimin dhe prodhimin e kesaj kenge! You are the best ! Faleminderit @pandastudio.ts sepse atje krijojme cdo dite bashke ! Faleminderit @frederikaartimartesor qe me krijove me kaq profesionalizem nje veper arti ku perlat personifikonin kristale akulli. Faleminderit @miranda_dupi qe je gjithmone prane meje per cdo detaj ne lookun tim! Faleminderit @class_make_up @erjona_erol @monalizakasaj qe me beni te ndihem dhe dukem si princesh gjithmone me duart e tua te arta ! Faleminderit @orsolamema @class_photography_ qe prej vitesh me ndihmon të ruaj momentet me te bukura te mia me aparatin tend! Por mbi të gjitha faleminderit familjes sime qe me mbeshtet ne cdo hap #nomatterwhat dhe stafit tim ne te cilin besoj prej vitesh ! FALEMINDERITTTTTT 🙏🏻❄️ #engrire #cmimiikritikes #cmimiidyte #kengamagjike2017

A post shared by Elhaida Dani (@elhaidadani93) on

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *