Cila është ngjyra e familjes mbretërore angleze? 0 777

Jo jargavan, as e purpurt. Ngjyra e Pantone 2018 është Ultra Violet, një hije e purpurt e fortë e identifikuar pa mëdyshje me kodin 18-3838. Sytë e mendjes  ju sjellin në kohë mbretin e funkut Princ, i cili pas suksesit të albumit të tij Purple Rain në 1984 i kthye këto tone në provokuese. Ultra Violet është e lidhur me misteret e kozmosit, emblemë e misticizmit dhe spiritualitetit, por edhe e eksperimentimit dhe origjinalitetit.

Mbretëresha Elizabeta II

Por violeta ka edhe një vlerë simbolike për familjen Mbretërore Britanike. Kjo është e dukshme nga Mbretëresha Elizabeta II deri tek Princesha Diana, duke arritur te Kate Middleton dhe Meghan Markle.

Por jo vetëm. Naomi Campbell dhe Salma Hayek, Diane Kruger dhe Kylie Jenner janë vetëm disa nga yjet ndërkombëtarë të cilët e kanë përsosur këtë ngjyrë me veshjet e tyre të mbrëmjeve.

Dita Von Teese, Naomi Campbell, Princesha e Monakos Charlène
Salma Hayek dhe Diane Kruger
Selena Gomez , Carla Bruni, Sandra Bullock
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *