Kozeta tregon mesazhin nga Kastro pasi nuk iu pranua kënga në festivalin e RTSH 0

 

Bëri bujë mospranimi i këngës së Kastro Zizos në festivaline RTSH-së. fillmisht kjo u bë e ditur nga ish-kryeministri Berisha, e më pas ishte vetë Kastro që e konfirmoi një gjë të tillë, por duke kërkuar që kjo të mos përdorej poltikisht. Por si qëndron e gjithë e vërteta e mosparnimit të këngës së Kastros? E ftuar në emisionin “Thumb” të Aulonës dhe Fatmës, Kozeta Kurti ka sqaruar të gjithë situatën.

“Kënga e Kastros nuk kishte pse të censurohej sepse nuk kishte probleme etniteti, komuniteti, nuk ishte fyes, nuk ishte racist”, – tregon Kurti. “Ka një dallim mes përjashtimit dhe mospranimit. Kënga e Kastros nuk mblodhi pikët e duhura nga të gjitha specifikimet që ka kënga. Kur votimi është 50 minus 1, nuk legjitimohet, kaq është e gjitha!”

Ndërsa u pyet se si është tashmë marrëdhënia e saj me këngëtarin, Kozeta u përgjigj: Ah si nuk e kam telefonin me vete, të tregoj mesazhin e Kastros, i cili më shkruante: Atë punë kanë portalet! E rëndësishme është që ne të dy jemi okay. Epo kjo ka rëndësi në fund të fundit apo jo?

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *