Noizy tregon si nisi karrierën: Gjithçka kisha ishte një ëndërr

E dëgjojmë shpesh frazën “me punë dhe ambicie arrihet gjithçka”, disa nga ne e besojnë, e disa të tjerë e shohin me skepticizëm, duke menduar se ndonjëherë është fati ai që I udhëheq gjërat. Mirëpo kur hasim prova të gjalla që e vërtetojnë këtë shprehje, shohim me skepticizëm “çështjen e fatit”.Një shembull I qartë I suksesit nëpërmjet punës është edhe këngëtari Noizy. Ai ka pranuar se për gjithçka që ka dhe është sot, I detyrohet punës së tij. Në një postim në Instagram, ku duket brenda një makine të zezë Noiyz shkruan: Gjithçka kisha ishte një ëndërr dhe ambicie’.

Epra as këngëtarit nuk I kishte shkur në mendje so të vinte dita kur ai do të ishte idhull për shumë të rinj, e sot ndjeht, me të drejtë, krenarë për vete. Prandaj kurr mos thuaj kurrë. Përdorini shembuj të tillë për ti dhënë më shumë stimul vetes.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *