Po mendoni për pushimet e fundivitit, ja një prej rezorteve që mund të zgjidhni 0


Festat e fundvitit janë një prej periudhave më të këndshme të vitit, jo vetëm prej atomosferës që  krijohet por gjithashtu edhe për mundësinë që na jepet për të udhëtuar.

Nëse jeni duke menduar për një destinacion për pushimet tuaja, qofshin këto pushime të cilat ju po i planifikoni me familjen tuaj apo me miq, një zgjedhje e cila nuk të lejon të gabosh në këtë periudhë, është ajo e pushimeve në një rezort skish.

“Yellowstone Club”, i cili ndodhet në Montana të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, është një prej rezorteve të skive prej më luksozëve në botë, po gjithashtu edhe alpet e Zvicrës e cila është shumë më afër me vendin tonë, ofrojnë disa rezorte të mrekullueshme.

Gjatë qëndrimit në këto rezorte ju mund të shijoni jo vetëm pistat e shumta të skive por edhe ushqimet fantastike si dhe pishinat e brendshme dhe masazhet relaksuese.

E nëse mendoni se do të keni problem darkën e Krishtlindjeve apo atë të Vitit të Ri, mos u shqetësoni. Këto rezorte vendosin në dispozicionin tuaj dhjetra menu për të zgjedhur.

Ndërkohë që festat janë gjithëmon dhe më afër, nëse keni vendosur të kaloni disa ditë pushime në mal, larg zhurmës dhe stresit të përditshmë të qytetit, duhet të rezervoni sa më shpejt.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *