Arben Derhemi: Në teatër aktorëve u vënë nota, unë kam marrë katër për sjelljen

Aktroi Arben Derhemi ka lëshuar deklarata të ashpra në dretim të drjetuesve të Tatrit Kombëtar. Sipas aktorit në teatër atyre u vendosen nota, ndërsa ai kishte marrë notën katër për shkak të sjelles. Këto deklarata Derhemi i bëri ditën e sotme, teksa ishte i ftaur në televizionin “Top Channel”në emisionin “Wake Up”.“A e dini që aktorëve u vënë nota, unë kam marrë notën katër për sjelljen. Dhe këtë ma ka vënë drejtori i institucionit, me urdhër nga Ministria”, u shpreh aktori.

Ndër të tjera ai përmendi edhe faktin se aktores së madh eshqiptare, Tinka Kurti, i kan ëkërkuar biletë për të parë një shfaqje në Tetrin Kombëtar. Arben Derhemi është një ndërë aktorët më të dashur për publikun.

Aftësitë e tij si aktor spikatën më së shumti në rolin e Florit në telenovelën e parë shqiptare “Njerëz dhe Fate”. Sot ai luan role të shumta në shfaqje të ndryshme teatrale, ku shfaqja më e fundit titullohet “Në lindje të Berlinit”, me regji të Milto Kutalit, ku aktori ka luajtur përkrah aktorëve të tjerë si Ahmet Pasha, Ina Morinaj dhe Blendi Arifi.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *