Ja kush do të jenë trendet më të më mëdha të makeup-it për vitin 2018 0 528

 

Shpresojmë se xixat nuk ju janë mërzitur ende sepse 2018-ta do të jetë viti i gjithçkaje që shkëlqen. Hightliter gold, peneli i zi e buzkuqët e errtë do të jenë pjesë e makeup-it tuaj të përditshëm. Më poshtë po ju rendisim trende e bukurisë që do të mbizotërojnë në vitin që vjen:

Peneli i zi: ai po kthehet fuqishëm në 2018. Ai duhet të jetë i trashë dhe të vendoset jo vetëm në kapakun lart të syrit, por edhe në pjesën e poshtëme. Nuk duhet kurrsesi të bëni  më një vijë të hollë rrëzë qerpikëve tuaj.

Buzkuqet e fortë: pas dominimit të buzkuqëve të lëngshëm kemi krikthimin e atyre ngjyrë të fortë, të cilët vijnë më së mirë edhe nga linja  ekozmetikës së Kylie Jenner.

Shkëlqimi: siç e tham xixat janë kryefjala e këtij viti. Ato do të jenë pjesë e pamjes suaj duke filluar nga veshja  e duke përfunduar tek make up.

Hightliter gold: Rihana nuk shpiku makeup-in gold, por solli hightliter-in gold që do ta shihni kudo për 365 ditët e ardhshme.

Cat eye po bëhet look-u i r ii vitit 2018. Ajo që duhet të bëni është të rrumbullakosni buzëtr e të bënimë të gjatë bishtin e syve.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *