Lajm i keq për përdoruesit e WhatsApp, do të bllokohet natën e Vitit të Ri

 

Një lajm i keq për të gjith ata që si mjet komunikimi përdorin më së shumti aplikacionin WhatsApp! Nëse doni që urimi për ndërrimin e vitit t’i shkoi personit që doni, atëhere mos ja dërgoni nëpërmjet këtij aplikacioni!Kompania njofton se WhatsApp nuk do të funksionojë natën e ndërrimit të viteve, të paktën në disa lloje smartfonësh dhe platforma celulare. Kjopër shkak të një përditësimi në një blog post.

Por nuk mbaron me kaq. Ky problem do të vijojë edhe më një janar ku WhatsApp nuk do të jetë aktiv në asnjë telefon Windoës phone 8.0, në telefonat BlackBerry OS ose BlackBerry 10. Prandaj kujdes! Nëse doni që mesazhi të shkojë ka plot aplikacione të tjera që mund të përdorni.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *