Viti i Ri 2018, festimet nëpër botë 0 369

Sigurisht me tradita e zakona të ndryshme, por pavarsisht këtyrë, fishekzjarret dhe dritat e shumta i kanë uruar mirseardhjen vitit 2018 ndërsa kanë përshëndetur edhe 2017-ën në të gjithë botën.

Tashmë zyrtarisht të gjithë shtetet e botës kanë hyrë në vitin e ri 2018! Të fundit që e pritën Vitin e Ri ishin Ishujt Hauai të SHBA-së. Një spektakël madhështor fishekzjarresh përfshiu Londrës, Parisini, Berlinin, San Paulon në Brazil, dhe Nju Jorkun.

Një spektakël dritash ndriçoi qiellin edhe në Tiranë me mbërritjen e vitit 2018-të. qytetarë të shumtë shijuan pamjet, ndërsa vijuan më pas me shijimin e koncertit live në shesh me këngëtarët më të mirë shqiptarë.

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *