Aktorja e Hollywood: Golden Globe një falsifitet 0 296

Veshjet e zeza në Golden Globe Awords, ishin kryefjala e mbërmjes, të cilat kishin si qëllim që të sillnin në vëmendje gjendjen e vështirë të viktimave të sulmeve seksuale, ngacmimeve si dhe pabarazisë. Po një prej grave të cilat drejtojnë shtysën për drejtësi nuk ishte shumë entuziaste për demostratën që u realizua nga industria e argëtimit.

Aktorja Asia Argento nëpërmjet një postimi në tëitter është shprehur se: “Askush nuk duhet ta harrojë se keni qenë të parët që thyet heshtjen. Kushdo që përpiqet ta zvogëlojë punën tuaj është një armik i lëvizjes. Më keni dhënë guximin të flas, unë jam në anën tuaj deri sa të vdes”.

Ndërkohë këtijë statusi i është përgjigjur Rose McGowan e cila nëpërmjet statusit të saj shpreht një revoltim dhe e quante lëvizjen thjesht një falsifitet.

“Dhe asnjë nga ata njerëz të zbukuruar të veshur me të zeza për të nderuar përdhunimet tona kanë ngritur asnjë gisht për të mos qënë kështu. Unë nuk kam kohë për fallcitete të Hollivudit, por ju e doni”, shkruante McGowan.

Si McGowan dhe Argento janë shprehur se janë viktima të sulmeve seksuale si dhe ngritur akuza ndaj ish- manjatit të filmave, Harvey Weinstein.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *