Lamtumirë ‘shqiponja’ e valleve popullore, përcillet në banesën e fundit Rexhep Çeliku 0 437

Familjarë, miq, kolegë, fansa të shumtë i kanë dhënë sot lamtumirën mjeshtrit të valleve popullore, Rexhep Çeliku.Mes lotëve dhe dhimbjes, ata përshëndetën për herë të fundit ‘Valltarin e Fluturues, i cili u nda nga jeta fatkeqësisht një ditë më parë. Homazhet për Çelikun nisën në orën 11:00 në Muzeun Historik Kombëtar deri në 13:00 dhe më pas ai u përcoll për në banesën e fundit.

Rexhep Çeliku u nda nga jeta një ditë më pasi, si pasojë e një sëmundje të rëndë nga e cila vuante prej kohësh. Dalja e tij e fundit në ekran, ishte 5 ditë më parë, ku u nderua nga presidenti Ilir Meta me dekoratën ‘Nderi i Kombit’.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *