Çfarë duhet të bëni kur keni temperaturë të lartë, pa pasur nevojë të shkoni te mjeku 0

Dimri është periudha më e favorshme për gripin.

Është e pamundur që të takojmë një shok ose një shoqe dhe të mos na thotë që ka dhimbje grykësh, ose rrufë, kollës, ose ose dhimbje koke dhe trupi. Gripi shoqërohet edhe me temperaturë të lartë, por mënyrat se si zgjedhim ne që ta luftojmë shpesh janë të gabuara.

Gabimet që bëjmë: kërkojmë dikë që të na bëj masazh në kokë apo bëjmë një dush me ujë të nxehtë

Çfarë duhet të bëjmë: para së gjithash, një person duhet të vendoset në një dhomë të ngrohtë dhe të mbulohet me batanje. Sigurohuni që miku ose familjari i juaj të ketë veshur rroba ta thata, nëse djersitet, duhet të ndërrohet shpesh. Për më tepër është e rëndësishme që ai të pijë lëngje të nxehta ose të konsumojë një vakt të ngrohtë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *