Keni menduar se nuk mund të bëjmë një make-up perfekt në shumë pak kohë? E keni gabim, ja rregullat që duhet të ndiqni 0

Nuk ka gjë më të keqe se sa ato herët kur na duhet të dalim, por nuk jemi në formën tonë më të mirë. Tualeti, që është më i rëndësishmi si mund ta bëjmë mirë dhe shumë shpejt? Ne qëndrojmë një orë përpara pasqyrës dhe sërish do t’i gjejmë të meta, prandaj një rast i tillë na duket kauz e humbur, por kjo sepse nuk kishim mësuar këto taktika:

Penel sysh i parregullt
Bëni vijën e penelit në qepallën e syrit dhe më pas, me një ton sysh të zi dhe me një furçë, aplikoni tonin mbi të. Përfundoni me rimel në qerpikët e sipërm dhe të poshtëm.

Sy perle
Në sfilatën e Chanel, artisti i grimit veproi kështu: aplikoi laps bezhë në cepat e brendshëm të syve. Më pas bëri një penel të zi ne qepallat e sipërme. Ton sysh argjendi vendosi në qepallat e syve dhe një ton ngjyrë perle në pjesën e jashtme të syrit. Hapi i fundit: rimel vetëm në qerpikët e sipërm.

Sy dhe buzë të kuqe
Në sfilatën e Ana Sui-t, artistja e grimit, Pat McGrath, bëri këtë kombinim: ajo përdori ton të kuq sysh në qerpikë, ndërsa në qendër aplikoi ton sysh me shkëlqim të bardhë. E përfundon me buzë të kuqe.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *