Ju duket dhoma e lodhshme? Atëherë po bëni këto gabime me arredimin! 0

Duhet ta pranojmë që dekori i shtëpisë për shumë njerëz mbetet ndër aktivitetet më të preferuara. Me ndihmën e profesionistëve ose jo, detajet janë ato që gjithmonë bëjnë diferencën. Shijet variojnë në bazë të personave të ndryshëm, e kjo është arsyeja pse çdo arredim ndryshon nga njëri, tek tjetri.

Për sa i përket ambientit më të preferuar, dhoma e gjumit mbetet vendi në të cilin dëshirojmë të qendrojmë sa më komfort. Gjumi dhe rehatia janë primaret, ja pse i kushtojmë shumë rëndësi kësaj pjese të shtëpisë. Por, ndoshta po ju duket se çfarë keni përreth ju lodh çdo ditë e më shumë.

Atëherë keni gabuar në dekorim! Janë disa zgjedhje të vogla, e megjithatë do të ndryshojnë gjithçka përreth. Çfarë po gaboni?

Po përdorni dekore dhe forma me shumë ngjyra të ndezura


Përpiquni të zgjidhni një kokë krevati sa më të thjeshtë


Mos i lini muret bosh!


Përpiquni që të paktën dhomën e gjumit ta mbani çdo sekondë të rregullt


Zgjidhni grilat-perde në vend të grilave të mbyllura


Dyshekë sa më të hollë, sepse volumi i tepërt lodh syrin

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *