Tre produktet që na bëjnë shumë dëm për fytyrën, por ne i kemi shumë qejf 0

Ndonjëherë gjërat që duam, janë me të vertëtë të dëmshme.

Po flasim për ushqimet. Na pëlqejnë shumë çokollatat, por ato na bëjnë të shtojmë në peshë, na pëlqen që të konsumojmë aklool, ndonëse vetëm fundjavave, por ajo ndikon në shfaqjen e rrudhave. Ne thjesht duhet të heqim dorë prej tyre, për të mirën tonë.

Më poshtë do t’ju sjellim një listë të ushqimeve që na bëjnë shumë keq për lëkurën e fytyrës snë dhe zonën në të cilën ato ndikojnë më së tepërmi.

Na vjen keq, aty bën pjesë edhe sushi…

1.Alkooli

2. Ëmbëlsirat

3. Drithërat në mëngjes

4. Sushi

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *