Për një fytyrë të freskët dhe pa rrudha, maska që mund ta bëni lehtësisht në shtëpi 0 517

Një mënyrë shumë e thjeshtë për t’i dhënë fytyrës suaj shkëlqim dhe freski.Ju nevojitet vetëm pak qumësht pluhur dhe ujë. Ajo çfarë ju duhet të bëni është të përzieni 1/4 filxhan qumësht pluhur me ujë, deri sa të krijohet një masë homogjene. Përhapeni mirë në fytyrë, duke shmangur zonën rreth syre dhe buzëve dhe lëreni për pak minuta deri sa të thahet plotësisht.

Më pas shpëlani fytyrën me ujë të ngohtë. Rezultatet do t’i vini re shumë menjëherë: fytyra juaj do të ndihet më e freskët dhe e rinovuar.

Këtë maskë mund ta aplikoni një herë në javë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *