Ema Andrea me dedikim emocionues: “Të përulem mirënjohëse për ekzistencën tënde!”

Pak ditë më parë folëm për romancën e Ema Andreas me piktorin Eldon Luarasi. Thamë se çifti po kalon çastet më të bukura, ndërsa fjalët dedikuar njëri-tjetrit në rrjetet sociale nuk kanë qenë të pakta. Por, këtë herë, një urim i veçantë ka shkuar për personin më të veçantë në jetën e aktores.

Vajza e saj, Sara Kapo, feston 24-vjetorin, dhe Ema nuk i ka rezistuar dedikimit plot emocion kushtuar së bijës, në një ditë si kjo e sotmja. “Për ty do shpikja fjalën prej fillimit, do zbuloja ngjyrën e qiellit e peshën e tokës do e mbaja mbi shpinë. Për ty do shpikja dimensionin e përjetshëm pa kohë e pa hapësirë! Për ty do shpikja gjymtyrë e lëkurë e zemër farën e lulen e botën nga e para do e bëja! Mundem veç të përulem mirënjohëse për ekzistencën tënde! E vogla ime ti! Dashuria lindi me ty dhe kaq mjafton për të ecur zbathur në tokën e frikës! 24 vjet më parë lindi një Diell!”, kanë qenë këto fjalët që kanë buruar nga zemra e Emës, për ditëlindjen e Sarës.

Sara nuk është personazh i panjohur për publikun. Daljet e saj televizive nuk kanë qenë të pakta, ashtu sikurse është një ndër vajzat shqiptare më të ndjekura në rrjetet sociale. Së fundmi, ajo u prezantua dhe si këngëtare në sytë e publikut, nismë për të cilën Andrea e mbështeti publikisht. Lidhja mes tyre është tipike nga ato marrëdhëniet e ngushta nënë e bijë, e si për të mos mjaftuar kjo, ngjashmëria në fizik shpesh i bën dhe të padallueshme nga njëra-tjetra.

Ema nuk mund të gjente fjalë më të bukura për të uruar të bijën!

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *