‘Frymëzim’ nga Rama? Ky kryeministër i çuditi të gjithë me çorapet e tij

Në takimin vjetor të Forumit Ekonomik Botëror në Davos, Zvicër këtë javë, të gjithë flisnin për Justin Trudeau.

Me shumë të ngjarë, kryeministri kanadez ka thënë gjëra jashtëzakonisht të rëndësishme, por askush nuk u ndal të komentonte ato ç’ka ai tha, por të gjithë u përqëndruan tek çorapet e tij. Dhe është shumë e lehtë për ta kuptuar përse: çorapet ishin ngjyrë lejla me disa rosakë të vegjët ngjyrë të verdhë.Jo, nuk po ju gënjejnë sytë: Trudeau me të vërtetë kishte veshur çorape ngjyrë lejla me disa rosakë të vegjët ngjyrë të verdhë në një takim shumë serioz në botën politike.Një ngjashmëri shumë e madhe me kryeministrin shqiptar, Edi Rama, ndonëse ky i fundit tashmë, por luan me një tjetër detaj të rëndësishëm në veshjen e tij: kollaren.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *