Ja si u dukën shqiptaret në mbrëmjen e Pre-Grammy

Mbrëmë është mbajtur ceremonia “Pre- Grammys Party”, e cila ii paraprinë natës së madhe të ndarjes së çmimeve, ku mes emrave të njohur botëror kanë qene edhe këngëtaret dhe personaze të famshme me origjinë shqiptare.

Të pranishme kanë qenë edhe Rita Ora, Dua Lipa, Bebe Rexha dhe Bleona Qereti, të cilat kanë pozuar para aparteve të fotografëve të mediave botërore duke parakaluar në tapetin e kuq.

Një sukses të madh në këtë herë  ka korrur Dua Lipa e cila është nominuar në pesë kategori. Viti që lam  pas ka qenë një vit i suksesshëm për të treja këngëtaret shqiptare, të cilat kanë kanë kapur majat e klasifikieve botërore.

Edhe pse Dua është nominuar në pesë kategori, Rita Ora gjatë vitit që lam pas dhe muajit të parë të këtij viti është renditur në krye të top listës Britanike me këngët e saj.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *