Makina më e shpejtë në botë e ka shtëpinë në Itali

Kur flasim për makina shumë prej nesh mendojnë Gjermaninë, vendi i cili tashmë është shndërruar në një “parajsë” e automjeteve të luksit dhe jo vetëm. Gjithashtu makinat e prodhuara në Gjermani janë edhe simbloi i rehatisë në udhëtim.

Por kur flasim  për makinat e shpejta të cilat janë të shumta dhe me ccmime shumë të larta, na duhet të zhvendosemi në Itali. Vendi që në industrinë e makinave vendos shpejtësinë dhe emocionet përpara sigurisë dhe rehatisë.

Edhe kur zhvendosemi në Itali, shumë prej nesh u shkon mendja te Ferrari si makina më e shpejt, ndërkohë që makina që mban këtë post është “Bugatti Verone Super Sport”. Radha për të shtënë në dorë këtë makinë është shumë e gjatë dhe nëse i keni financat e nëvojshme minimalisht do t’ju duhet të prisni 3 vite.

Bugatti Verone Super Sport, mund të arrijë një shpejtësi prej 267 miljesh në orë, pothuajse dyfishi i shpejtësisë që mund të arrijë një makinë normale. Kjo makinë nga 0 –100 kilometra arrin për një kohë prej 2.4 sekondash. Jo keq apo jo?

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *