Gaga ndërpret turin në Europë, këngëtarja në gjendje jo të mirë shëndetësore

Lady Gaga ylli i muzikës amerikane, ka ndërprerë  turin e saj evropian për shkak të një dhimbjeje të rëndë, njoftoi sot kompania e saj e menaxhimit.

“Fatkeqësisht, Lady Gaga po vuan nga një dhimbje e rëndë, që nuk i mundëson të këndojë live”, njoftoi kompania ”Live Nation”.

“Ndihem e shkatërruar, nuk di si ta shpjegoj”, tha ndërkohë Lady Gaga në Twitter. “Ekipi im mjekësor mbështet vendimin që unë të kurohem në shtëpi”, shtoi 31-vjeçarja. Lady Gaga duhej të këndonte në Britaninë e Madhe, Zvicër, Gjermani, Suedi, Danimarkë dhe Francë, në kuadër të turit botëror “Joanne”.

Edhe shtatorin e kaluar, Lady Gaga iu drejtua spitalit, sërish për dhimbje të rënda dhe anuloi koncertin në Rio de Zhaneiro. Ajo tha se vuante nga fibromialgia, sëmundje kronike që shkakton dhimbje në të gjithë trupin.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *