Mjalt, kos dhe banane, tre përbërësit magjik për një lëkurë të freskët

Në këto ditë të ftohta dimri, e keni ndjerë të nevojshme për të bërë një maskë për fytyrën?

Sigurisht që po, është e domosdoshme. Në vend që të shpenzoni shuma të mëdha parash në qendrat kozmetike, ne do t’ju sjellim një maskë shumë të lehtë që mund ta bëni në kushte shtëpie dhe me përbërës që i gjejmë shumë thjeshtë: kos, mjalt dhe banane.

Ajo çfarë duhet të bëni është të bashkoni këto tre përbërës në një tas të vogël, përzijini mirë me mikser, vendosini në mikrovalë për disa sekonda dhe më pas masën e krijuar aplikojeni në fytyrë.

Nuk ka një kohë të caktuar sa duhet ta mbani atë, thjesht deri sa të shikoni që ajo është tharë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *