Mjaltë, sodë buke dhe kafe, tre përbërësit perfekt për një fytyrë më rinore 0 1542

Një maskë perfekte për ato vajza që kanë në fytyrë të thatë . Ju nevojitet pak kafe, mjaltë, sheqer dhe pak sodë buke. Soda e bukës e pastron lëkurën, heq vajrat dhe tkurr poret, mjalti e tonifikon, ndërsa sheqeri zhduk lëkurën e vdekur.Përbërësit: 1 lugë kafe të bluar (5 g), 1 lugë mjaltë (25 g), 2 lugë sheqer (10 g), 1 lugë sodë të bukës (5 g)

Si ta përgatisni?
Në një tas të vogël bashkoni të gjithë përbërësit derisa të formohet një masë homogjene. Aplikojeni në qafë dhe fytyrë, me lëvizje të buta qarkore. E lini të veprojë për 20 minuta dhe më pas shpëlani fytyrën me ujë të ftohtë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *