Anulohet ardhja e Rita Orës në Kosovë, shkak shifra marramendëse…?! 0

U shkruajt shumë për ardhjen e Rita Orës në Prishtinë për Pavarësinë e Kosovës. U lavdërua iniciativa e saj për të mos marrë asnjë monedhë nga ky angazhim, e gjithkush po priste me padurim performancën e këngëtares. Por, sipas gazeta ‘Blic’, diçka e tillë nuk do të bëhet e mundur.

Shkaku? Shpenzimet që nevojiten për përgatitjen e koncertit. Rita ka kërkuar pajisje dhe ekip të standarteve të larta, për të performuar siç ajo vetë është mësuar gjatë gjithë viteve karrierë, e një organizim i tillë kërkon plot 300 mijë euro. Një ‘faturë’ e kësaj natyre nuk ka qenë e përballueshme nga qeveria e Kosovës, që nga ana e saj ka një buxhet konkret për koncertin që do të mbahet me 17 shkurt.

Epo, dhe kur nuk do para Rita, duan pajisjet…!

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *