Mjaltë dhe vezë, kaq ju nevojiten për një fytyrë më me shkëlqim 0 417

Maska me mjaltë dhe të verdhën e vezës është gjithçka që ju nevojitet për fytyrën tuaj. Është shumë e thjeshtë për ta përgatitur në kushte shtëpie dhe nuk keni shumë nevojë për të shpenzuar shumë para.Si ta përgatisni?

Një e verdhë e vezës dhe një lugë mjalë, bashkoni në një tas këto dy përbërës dhe më pas masën e krijuar vendoseni në fytyrë. Mbajeni për 20-30 minuta deri sa të kuptoni që lëkura juaj ka një tërheqje të lehtë dhe më pas shpëlani ytyrën me ujë vakët. Kjo maskë ndihmon për të luftuar rrudhat, ushqyer lëkurën në thellësi dhe për ta bërë atë më të shkëlqyeshme.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *