10 mite mbi të veshurin, që duhet të ndaloni së  besuari tani! 0

Paraqitja po merr vëmendjen tonë çdo ditë e më shumë. Tendencat e reja, influenca e modës sa në rrugë, aq edhe në botën e spektaklit na afrojnë më shumë me veshjet dhe blerjet e reja. Pavarësisht stilit personal, secili nga ne ka pak a shumë të njejtën ide mbi ‘rregullat’ e të veshurit.

Por, jo gjithçka që zbatojmë me përpikmëri është e vërtetë kur vjen puna tek kombinimet apo zgjedhjet e përditshme. Duke filluar nga masat, e deri tek format, ka plot mite të cilat bien poshtë me evolimin e modës. Disa prej tyre ne i paraqesim më poshtë, duke ju dhënë kështu një ide më të qartë mbi veshjen në tërësi.

MITE
1. Disa veshje në veçanti duken më mirë në trupa të hollë e të gjatë.
2. Masat e mëdha për femra me shtat të madh, masat e vogla për femra me shtat të vogël.
3. Do marrësh gjithmonë atë mall që të takon me aq sa paguan.
4. Syzet optike nuk janë seksi.
5. Duhet të shpenzosh shumë për fustanin e dasmës.


6. Duhet ta përqendroni paraqitjen në një temë të caktuar.
7. Nëse doni të krijoni siluetë femërore, duhet të ngushtoni veshjen tek beli.
8. Duhet të investoni në modele klasike, jo tendenca.
9. Zbulo pak lart ose poshtë. Të zbuluarit nga çdo anë tregon vulgaritet.
10. Takat e larta janë më të sofistikuara se të sheshtat.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *