Bashkimi i kosit dhe vezës bën mrekulli për fytyrën tuaj 0 349

Është koha për të bërë nja maskë për fytyrën. Ju nevojitet vetëm një e mardhë veze dhe pak kos.Jemi të bindur që këto dy produkte i gjëjmë në çdo shtëpi, apo jo? Ajo çfarë duhet të bëni është të bashkoni në një tas të vogël këto dy përbërës derisa të krijohet një masë homogjene dhe më pas vendoseni në fytyrë në formën e një masazhi. Mbajeni për 15-30 minuta dhe më pas shpëlajeni fytyrën me ujë të nxehtë.

Përse nevojitet kjo maskë? Ajo shërben për hidratimin dhe zbutjen e lëkurës së fytyrës. Ju nevojitet apo një maskë e tillë, aq më tepër në këtë ditë të ftohta dimri.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *