Pas Eugenit, Ermalit dhe Eleni-t, një tjetër shqiptar mund të jetë pjesë e Eurozivion këtë vit! 0 283Tashmë e dimë se në skenën e Eurovizionit do të ngjiten tre shqiptarë. Së bashku me Eugent Bushpepën, i cili do të përfaqësojë Shqipqrinë, do të jenë edhe Ermal Meta i cili fitoi Sanremon në Itali dhe këngëtarja shqiptaro-greke, Eleni Foureria, e cila do të garojë për Qipron.

Por me sa duket, një tjetër shqiptarë mund të bëhet pjesë e kësaj skene. Bëhet fajlë për këngëtarin Shpat Kasapi. I ftuar në “Pop Culturë” ai tha se mund të përfaqësojë Maqedoninë në këtë garë.

Shpati shpjegoi se në Maqedoni funsksionon ndryshe me përzgjedhjen e këngës. Nëse tek ne kënga përzgidhte në festivalin e RTSH-së, atje këngëtarët  i dërgojnë këngët e tyre dhe një juri zgjedh fituesin. E në këtë garë është edhe Shpat Kasapi, prandaj le të shpresojmë më të mirën për të!

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *