Lëkurë të thatë në këto ditë të ftohta dimri? Kjo maskë është e duhura për ju 0 350

Kujdesi ndaj fytyrës është një ndër prioritetet e femrave, por në pamundësi për të pasur kohë dhe para për të shkuar në qendra estetike, ne po ju sjellim këtë maskë që mund ta bëni lehtësisht në kushte shtëpie.Kjo maskë është perfekte nëse keni lëkurë të thatë, pasi që ajo ndihmon në hidratimin e saj. Për përgatitjen e saj, mjafton të merrni një banane, shtypeni me një lugë të vogël në një pjatë dhe më pas shtojini dy lugë mjaltë dhe disa pika limoni.

Maskën e përgatitur e mbajmë në fytyrë deri në 5-10 minuta dhe më pas lani fytyrën me ujë të vakët.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *