Kush janë çifet që ndahen më shpejt 0

Ndërkohë që ende ndodhemi në një atomosferë ku dashuria që çiftet i shprehin njëri- tjetrit është shumë e madhe për shkak të festës së Shën Valentinit, një studim i ri shumë çifteve mund t’jua prishë atmosferën e krijuar.

Sipas studimit nëse ditën e të dashuruarve e festoni me dhurata nga më të shtrenjtat, atëherë marrëdhënies tuaj mund t’i vijë shumë më shpejt fundi.

Studiuesit e Universitetit të Biirghamit, të cilët e kanë realizuar këtë studim, kanë zbuluar se çiftet materialiste ishin shumë më pak të lumtur në martesën e tyre. Ata kanë dalë në përfundimin se këto çifte shpenzojnë më shumë kohë duke u fokusuar në gjerat material dhe shumë pak vëmendje i kushtojnë marrëdhënies së tyre.

Është pikërisht kjo mungesë vëmendjeje e çila çon në një komunikim të varfër mes çiftit, gjë e cila shumë shpejt çon në prishjen e marrëdhënies së tyre.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *