Të lash flokët me sa më pak shampo! Ky është trendi i ri 0

Të lashë flokët me pak shampo është një trend në rritje kohët e fundit, majde edhe në mesin e të famshmëve. Dhe jo, sipas ekspertëve është vetëm në të mirë të flokëve. Mënyra më e mirë për t’u futur në rutinën e bukurisë së vitit 2018? Lani flokët me pak shampo! Është fenomen që në SHBA po përhapet gjerësisht, ndërsa e quajnë “Low Poo”.

Pse e bëjnë këtë? Për të shpëtuar flokët sigurisht. Shumica e shampove tradicionale përmbajnë sulfate, substanca që bëjnë shkumë. E kjo i dehidraton flokët, i bën ato më të ashpër dhe mund të të irritojnë edhe lëkurën e kokës. Këtë gjë e dinë shumë mirë edhe të famshmit ku, Adele, Eva Longoria, Jennifer Aniston, Jessica Simpson etj., nuk e përdorin shampon, e kjo jo për kapriço të tyre.

Ccarë duhet të bëni? Përdorni sa më pak shampo dhe lajeni kokën vetëm një herë me të. Ose mund të zgjidhni edhe një shampo e cila nuk përmabnë shumë sulfate, kjo do ta bënte atë më pak të dëmshme për flokët tuaj.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *