Në Milano sfilojnë veshje prej çokollate! 0 244Kafe, krem, kanellë, karamele, lajthi… këto janë përbërësit e “pëlhurave” të veshjeve të pabesueshme të paraqitura gjatë  edicionit të tretë të “Salon du Chocolat Milano”, ngjarja më e rëndësishme dedikuar botës së çokollatës.

Lajtmotivi që shoqëroi modelet në catwalk është stili që karakterizoi periudhën mes shekujve 19 dhe 20, shprehje e gëzimit të madh të të jetuarit në Evropë. Një shpirt i cili u shpreh edhe në lindjen e sistemit të modës e të kinemasë, në një moment historik të progresit të madh shkencorë e transformimeve shoqërore.

Për këtë arsye edhe “Salon du Chocolat” zgjodhi pikërisht këtë temë në sfilatë. Përbërësit kryesorë të veshjeve janë çokollata e bardhë dhe ajo e zezë, por dekorohen në mënyra të ndryshme me karamele, kafe, lajthi, krem etj., duke sjell kombinimet më të pazakonta që keni parë.

  

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *