Bebe Rexha thyen rekodin e Taylor Swift

Këngëtarja e famshme shqiptare, Bebe Rexha ka  vendosur një tjetër rekord në karrierën e saj, ku  gjatë vitit që lam pas dhe muajve të parë të këtij viti, bukuroshja është duke shkëlqyer në skenën botërore të muzikës.

Këtë herë këngëtarja ka arritur të që me këngën e saj “Ment to be” të qëndrojë më shumë 11 javë rresht në krye të kalsifikimeve të muzikës country në Billboard. Kënga “Ment to be” është një këngë në bashkëpunim me grupin e muzikës country Florida Georgia Lines.

Kënga ka thyer rekordin e ‘Ëe Are Never Ever Getting Back Together’ të Taylor Swift, duke qëndruar në krye të listave për më shumë se 11 javë .Ka qenë ky rekordi cili  ka bërë që artistja shqiptare të çertifikohet me pllakën e platinit në SHBA si artistja e parë femër që kryeson për një kohë kaq të gjatë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *