Dëshironi një lëkurë të bukur? Ky është produkti ‘magjik’ që e gjejmë në çdo shtëpi

Maskat në sallone bukurie janë shumë të shtrenjta, por ndonjëherë nuk kemi as kohë.

Për këtë arsye ne do ‘ju sjellim një maskë që mund ta bëni lehtësisht në kushte shtëpie me përmbajtje qumshti. Ju nevojiten gjysmë gote qumësht, 1 vezë dhe disa pika lëng limoni ose mjaltë.


Në një tas hidhni një gotë qumësht, pastaj vezën dhe përziejini mirë me një mikser, derisa të jetë përftuar një masë homogjene. Lyeni fytyrën dhe mbajeni për 15-20 minuta. Më pas, shpëlajeni me ujë të vakët. Në fund, lyeni fytyrën me një krem hidratues me përbërës bazë qumështin.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *