Jennifer Lawrence një spiune seksi në ”Red Sparrow”

Filmi thriler ”Red Sparrow” i Francis Lawrence  do të shfaqet në kinema në 1 mars. Filmi flet për një organizatë që përgatit spiune ruse dhe në mesin e rekrutëve më të mirë ka edhe balerinën Dominika Egorova, e luajtur nga Jennifer Lawrence.

Ajo është një “kurth i mjaltit”, një shprehje e përdorur në fushën e spiunimit për të treguar agjentët që përdorin armë të joshjes për të futur në kurth dhe marrë informacion nga një objektiv.

Filmi është bazuar në romanin “Nome in codice: Diva” të shkruar nga Jason Matthews, një ish agjent i CIA-s për 33 vjet.

Historia e tij është e thjeshtë: Dominika Egorova është balerina e parë e Bolshoit, por një aksident e largon atë nga skena. Përkundër vetes, xhaxhai, një burrë i KGB-së, rekrutuesi: është trajnuar shumë në shkollën e “harabelës së kuqe”, një shërbimi inteligjence ruse ku ajo është e arsimuar për t’u bërë dashnore vdekjeprurëse dhe joshëse.

Pastaj ajo u dërgua në Budapest, për të lidhur agjentin e CIA-s Nate Nash, i cili po mbron një grimë të rëndësishme në qeverinë ruse, Dominika nis një lojë komplekse të zbulesave, tradhtive dhe planeve të reja, vetëm për të rifituar lirinë e saj

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *