“Selfie”- t bëjnë që hunda juaj të duket 30% më e madhe 0 252

Padyshim që ky lajm nuk do t’ju pëlqejë shumë personave të apasionuar pas fotografive “selfie” dhe rrjeteve sociale.
Një studim i ri nga studiuesit në Shkollën Mjekësore Rutgers New Jersey ka zbuluar efektet shtrembëruese të kamerave selfie, të cilat po i nxisin shumë njerëz të zhvillojnë kirurgji plastike.


Hulumtuesit, duke përfshirë Boris Paskhover, i cili specializohet në kirurgji plastike të fytyrës, shpjegoi se selfies janë dhënë rregullisht si shembuj si pse pacientët janë duke kërkuar kirurgji plastike.


“Të rriturit vazhdimisht pre e këtij fenomeni ku tërë kohën postojnë në mediat sociale dhe mendojnë se pamja e hundës së tyre është shqetësuese, gjë që mund të ndikojë në gjendjen e tyre emocionale”, tha Dr Paskhover.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *