Java e Modës në Paris, romatizmi i ri i Valentino-s

E veshur me lule dhe matel, hiper-femërore, por pa asnjë shenjë dobësie, kjo është gruaja e portretizuar nga Pierpaolo Piçoli për koleksionin vjeshtë/dimër, 2018-2019 të Valentino-s, si pjesë e Javës së Modës në Paris.

Sipas stilist: Moda duhet të regojë dhe të mos reflektojë që romancën e lirinë ta sjelli si një qasje drejt jetës dhe emocioneve, duke hedhur poshtë çdo lidhje me brishtësinë. Gruaja e Valentinos- është romatike, e veshur me lule të egra, por çantat kanë përmasa të mëdha dhe tone pothuajse të ndritshme, për të shprehur dhe treguar forcën e kësaj heroine të re të jetës së përditshme, të aftë për të reaguar ndaj agresivitetit të kohës sonë dhe duke e hedhur poshtë atë.Ngjyrat janë vendimtare, nga ngjyra e kuqe klasike deri tek ngjyra e trëndafilit, të përdorura edhe për xhaketat.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *