“Oscar”, ja kush është aktorja që veshi fustanin e 50 viteve më parë

Ceremonia e çmimeve Oscar është një nga eventet më të mëdha të botës së kinematografisë, ku qindra aktorë presin të dëgjojnë emrin e tyre për të tërheqjur një çmim i cili do ti vendosi ata në histori.

Dhe duke qenë një ceremoni kaq e rëndësishme, të gjithë pjesëmarrësit i kushtojnë shumë kohë veshjes së së tyre, duke u përpjekur që të duken sa më mirë.

E kemi fjalën për aktoren Rita Moreno e cila mante veshur  fustanin që kishte veshur edhe 50 vite më parë. Një fustan i cili sjell në mënyrë perfekte kombinimin e ngjyrës së artë me atë të zezë.

Të njëjtin fustan aktorja kishte zgjedhur ta vishte edhe në ceremoninë e çmimeve oskar në vitin 1962 ku mori çmimin si aktorja më e mirë për rolin e saj në filmin “Ëest Side Story”.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *