7 truke ‘hileqare’ se si të qëndroni zgjuar atëherë kur më së shumti keni nevojë 0

Ndiheni si përgjumësh kur nuk keni pirë kafen e mëngjesit?

Jeni gjithmonë duke luftuar lodhjen me pije energjike? Nuk është e nevojshme. Ka disa mënyra më të shëndetshme dhe më kreative se si të largoni përgjumjen. Nëse jeni të gatshëm të heqni dorë nga varësia e kafeinës, atëherë vijoni të lexoni më tej. Bright Side ndanë me ne 7 këshilla të cilat do të na ndihmojnë të qëndrojmë zgjuar pa pasur nevojë që të përdonim substanca ilegale apo marrjen e pakufizuar të kafesë.

Pra, bëhuni gati që të na ndiqni!

Konsumoni një limon

Lagni kyçet e dorës me ujë të ftohtë

Lani fytyrën me ujë të ftohtë

Masazhoni veshët

Shtriqni muskujt

Bërtisni

Përtypni diçka

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *