Ç’mund të bëni me kakao dhe kafe? Një maskë perfekte për fytyrën 0 412

Në pamje të parë mund të duken si dy përbërës që nuk kanë aspak lidhje me bukurinë, por e keni shumë gabim.Bashkimi i kakaos dhe kafesë mund të bëjë mrekulli në fytyrën tuaj. Në një gotë me qumësht hidhni 3 lugë të vogla kafe dhe 3 lugë të vogla kakao. Përziejini dhe më pas shtoni disa lugë mjaltë. Aplikojeni në fytyrën tuaj në formën e një masazhi dhe prisni derisa të thahet.

Më pas lajeni fytytrën me ujë të vakët. Maska ndihmon në heqjen e lëkurës së vdekur nga fytyra dhe e forcon atë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *