Vajza, në këtë kohë as ftohtë dhe as nxehtë, duhet të bëni patjetër këtë maskë për fytyrën 0 397

Vajza, e diela është përpara, kështu që këtë ditë pushimi dedikojini pak kohë fytyrës suaj. Një maskë shumë e thjeshtë që mund ta bëni në kushte shtëpie, pa shpenzuar shumë kohë e mbi të gjitha shumë pak para.Në një tas të vogël, bashkoni miellin e tërshërës me pak ujë të nxehtë, jo të vluar dhe përzijini për 2-3 minuta. Më pas shtoni 2 lugë kos 2 lugë mjatë dhe një të bardhë të vezës.

Përzijini mirë deri sa të krijohet një masë homogjene dhe më pas aplikojeni në fytyrë në formën e një masazhi.
Lërëni për 10-15 minura dhe më pas shpëlani fytyrën me ujë të vakët.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *