Kurrë mos lejoni fëmijët tuaj të ulen në pozicionin ‘W’, ja arsyeja

Fëmijët duan të vrapojnë, luajnë, kërcejnë e rrotullohen.

Ata janë natyrisht aktiv dhe kanë tendencë që të kenë energji që rrallë ka nevojë për mbushje. Megjithatë, kur vjen koha e pushimit, ose kur ka ndërprerje të shkurtra të aktivitetit, ata ulen në tokë me një lodër ose një libër. Si prindër duhet të jeni të vëmendshëm ndaj pozicioneve të tyre të të ulurit. Pozicioni që nuk duhet të lejoni fëmijën tuaj është pozicioni “W”.

E dini përse?
Sepse të ulurit në këtë formë ndikon drejtpërdrejtë në dëmtimin palcës kurrizore.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *