Hapni frigoriferin dhe me këto dy përbërës bëni një maskë perfekte për lëkurën 0 379

Hapni frigoriferin…ndoshta nuk e dini, por aty mund të gjeni shumë ushqime që janë përbërësit perfekt për të bërë maskë për një lëkurë më të bukur, të shëndetshme dhe të shkëlqyeshme.Mendojmë që veza dhe kosi, nuk mungojnë në shtëpinë e askujt. Kështu që vajza, në një tas të vogël hidhni pak kos dhe të bardhën e vezës, përzijini mirë deri sa të krijohet një masë homogjene dhe më pas aplikojeni në fytyrë në formën e një masazhi.

Lëreni për 10-15 minuta dhe më pas shpëlajeni fytyrën normalisht. Këtë maskë mund ta bëni një herë në javë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *