Karrotë dhe patate…dy përbërësit magjik që mund të shndërrohen në një maskë perfekte për fytyrën 0

Është e nevojshme që të bëhet minimumi një herë një javë një maskë për fytyrën.

Duke qenë se janë shumë të kushtueshme në sallone bukuri, ne do ju sjellim një maskë shumë të lehtë dhe të pakushtueshme që mund ta bëni në shtëpi. Ju nevojitet pak patate dhe karrotë. Grijini në rende këto dy përbërës dhe masën e përftuar vendoseni në fytyrë dhe në qafë. Mbajeni për  rreth 20 minuta dhe më pas shpëlani fytyrën me ujë të ftohtë.

Sa shpesh duhet ta bëni?
Ju mund ta aplikoni këtë maskë çdo ditë.

Pse duhet?
Maska zhduk njollat e errëta dhe rregullon ngjyrën e fytyrës. Ajo përmban vitaminë A që redukton rrudhat në fytyrë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *