Receta e drekë, patate me mish e kërpudha

Përbërsit:
800 gr patate
400 gr kërpudha
1 presh
1 lugë borzilok
1 vezë
50 ml qumësht
100 gr djathë parmezan
vaj vegjetal
kripë
Biber i zi.

Pergatitja:

Së pari kërpudhat i premë dhe i skuqim në vaj vegjetal.
Pasi të jenë skuqur i shtojmë pak kripë, biber të zi dhe borzilok.Në anën tjetër patatet i presim në formë të rrumbullakët me trashësi rreth 2mm.

Tepsinë e lyejmë pak me vaj vegjetal, i vendosim gjysmën e patateve, i kriposim. Pastaj i shtojmë kërpudhat bashke me preshë të prerë me trashësi rreth 2mm, dhe në fund shtojmë patatet e mbetura. I mbulojmë me folie alumini, i pjekim në furrë për pjekje në temperaturë 200 gradë celsius për 30 minuta.

Pastaj ia largojmë dhe ia shtojmë qumështin me vezët e tunudra dhe djathin parmezan. Në këtë mënyrë vazhdon pjekja edhe për rreth 10 minuta të tjera.

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *