Nuk keni pse shqetësoheni më/ Këto janë produktet që përshpejtojnë metabolizmin! 0

Disa janë vërtet me fat kur vjen puna tek ushqimi: konsumojnë gjithçka pa shtuar kilogramë të tepërt. Të tjerë, janë shembulli ideal i shprehjes “shëndoshem edhe me ujë”. Gjithçka varet nga organizmi i secilit dhe aftësia e organeve përkatëse për tretjen e shpejtë e të shëndetshme.

Jo gjithmonë metabolizmi funksionon njësoj. Përpos gjendjes së përhershme të organizmit, disa ushqime në veçanti rëndojnë më shumë se të tjerat. Është kjo arsyeja pse ndonjëherë ndjehemi të fryrë dhe të rënduar, e në këtë pikë duhet të bëjmë zgjedhje me mend. Çfarë këshillojnë ekspertët në këtë rast?

Nëse vuani nga mostretja, duhet të siguroheni që vaktet t’i shoqëroni me një nga produktet e mëposhtme, e jo pa arsye. Sugjerimet e listuara do të ndihmojnë në përshpejtimin e organizmit, duke ju shpëtuar një herë e përgjithmonë nga ndjenja e fryrjes pas konsumimit të çdo vakti.

Kosi

Speci i kuq

Tuna

Vera e kuqe

Majdanozi

Uji

Gjalpi i bajames

Farat e lulediellit

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *