Make up-i i pranverës, ja tendencat e reja të kësaj stine 0

Fjalkalimi: ngjyrat! Me afrimin e pranverës, rritet edhe dëshira për të sjell gjëra të reja në jetën tonë, dëshira e ndryshimeve. Përveç rinovimit të gardërobës dhe veshjeve, edhe make-up jonë duhet të rinovohet me tendencat e pranverës 2018.

Nëse duam ta përmbledhim me një fjalë të vetme atë që d të shohim si tendenca të bukurisë për makeup-in e pranverës 2018, nuk do të përdornim fjalëtjetër veç: ngjyra. Protagonisti absolut për buzët, sytë ngjyra në të gjith ahijet e ylberit të cilat do të shpërthejne në të gjithë bukurin  e tyre këtë pranverë.

Tone të ndritshme, smoky eye nën tonet e bronzit e ngjyrat e tokës, tone si blu elektrike apo e verdhë fosforishente, për të na dhënë çdo ditë energjinë që na duhet për ta përballuar ditën me sukses. Marrim frymëzim nga catëalks dhe stili i blogereve më të sukseshme për të na frymëzuar dhe të përpiqemi të luajm me fytyrën tonë.

  

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *