I njëjti tekst, e njëjta melodi! Këtë këngë të Ermalit, e kemi dëgjuar më herët nga Sabri Fejzullahu

Është një nga hitet e momentit. Bashkëpunimi i Ledri Vulajt dhe Ermal Fejzullahut me këngën ‘Fshatarja ime’ rezulotoi shumë i suksesshëm, edhe pse nuk kishim aspak dyshime për këtë për aq kohë se bëhet fjalë për këto dy këngëtarë.

Me një tekst shumë kuptimplotë, kënga është publikuar në Youtube, e pashoqëruar nga një videoklip, brenda 10 ditësh ka arritur të marrë  mbi 2 milion klikime.

“Ishim femijë të lindur në një stinë
Fshatarja ime, mike e rinisë
Jeta është grackë
Mjaltin e bën peliiiiiiiim
Mbesim veq se rob të dashurisë
As unazë as dasëm e flamur
Thëllënza ime ëndërr e pashpresë
Edhe pse kurr, ne nuk u prekëm kurr
Ne në shpirt lidhëm kuror e besë”, është një pjesë e tekstit.Por a e keni ditur, (për ju që ndoshta jeni një brez më i ri), se kjo këngë është sjellë më herët nga babai i tij, Sabri Fejzullari. I njëjti tekst, e njëjta melodi, ndonëse Ermali e ka sjellë në një stil paksa më modern.

Ja kënga e Ermal Fejzullahut…

Ja kënga e Sabri Fejzullahut…

Nuk ka vend për krahasime apo jo? Është sjellë shumë bukur në të dyja rastet…

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *