Si të zgjidhni mobiliet e shtëpisë? Ja disa sugjerime

Të aredosh shtëpinë mund të duket e lehtë, por kur vjen dëshira për ta areduar atë më shije dhe sipas tendencave të fundit të modës, çështja ndërlikohet disi. Mobiliet që do të zgjedhim, materiali i tyre, kombinimi me njëra-tjetrën, etj., janë disa çështje për të cilat nuk është e lehtë të vendoset, prandaj na hynë në punë disa këshilla të mira.

Sugjerimi i parë? luani me ngjyrat! Ashtu si për çdo trend tjetër, edhe në dekorimin e shtëpisë ngjyrat janë protagonisti kryesorë. Duke luajtur me ngjyrat, ju keni një kartë fituese për t’i dhënë më shumë hijeshi shtëpisë suaj, duke e bërë atë të këndshme dhe më personale.

Mos shmangni përdorimin e letrave të murit në dhomën e gjumit, apo llambadarët e rëndë e në dhomën e ngrënjes, për të dhënë një prekje luksoze në tavolinë. Për më shumë ide shihni fotot më poshtë:

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *