Pak karrota dhe patate, s’po ju flasim për supë, por një maskë perfekte për lëkurën 0

Merrni një patate dhe një karrotë nga frigoriferi.

Nuk do ju sjellin një recetë se sit ë bëni një supë të shijshme, por një maskë për fytyrën. Grini në rende pataten dhe karrotën. Më pas shtoni 2 lugë çaji ujë trëndalifi dhe përzijini mirë derisa të krijohet një masë homogjene. Aplikojeni atë në formën e një masazhi në fytyrë dhe qafë. Lëreni për 20 minuta dhe më pas shpëlani fytyrën si normalisht.

Sa shpesh?
Ju mund ta aplikoni këtë maskë çdo ditë.

Pse është e nevojshme?
Kjo maskë përmban vitaminë A që ndihmojnë në eleminimin e rrudhave, shkëlqimin e lëkurës, zhdukjen e qelizave të vdekura.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *